21 czerwca 2021

Poprzez pola do Opola

Informacje
Plan wycieczki
Opinie
459 zł

3 dni

Brak opini

Zapraszamy na super wycieczkę na Opolszczyznę! Odkryj nieznane zakątki naszego kraju!

Atrakcyjny program, nieoczywiste atrakcje, malownicze widoki. Właśnie tak zapowiada się wycieczka Biura Podróży Wondertours na Opolszczyznę. W programie m.in: zwiedzanie najważniejszych atrakcji Opola, wizyta w najpiękniejszym polskim zamku w Mosznie, wejście na Górę św. Anny, rejs po Odrze oraz lot balonem!

Szczegółowy plan wyjazdu oraz bilety dostępne są na stronie: https://www.wondertours.pl/opole
Możesz również skorzystać z formularza rezerwacyjnego dostępnego na tej stronie.
O Waszą komfortową i bezpieczną podróż zadba Follow me!

Godzina wyjazdu:

Szczecin: Wyjazd: 06:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 23:00
Szczecin os. Słoneczne: Wyjazd 06:15 (przystanek przy Sanktuarium) | Powrót 22:45
Stargard: Wyjazd: 06:45 (Stacja Circle K, ul. Szczecińska) | Powrót ok. 22:15

 

 

W cenie
  • Przejazd autokarem
  • opieka przewodnika
  • 2 noclegi w hotelu *** ze śniadaniami
  • ubezpieczenie
Opcjonalnie
  • bilety wstępu
  • zestaw Tourguide (ok. 130 zł)
  • 2 obiadokolacje w hotelu (60 zł łącznie)
Dzień 1:

Zbiórka uczestników według rozkładu w dole oferty. Przejazd do Muzeum Wsi Opolskiej, w którym odtworzono pełny krajobraz kulturowy wsi opolskiej prezentowany w kontekście architektonicznym i kulturowym jako reprezentatywny dla całego regionu Opolszczyzny. Podczas wizyty w skansenie zobaczymy m in. stodoły, spichlerze, wiatraki, młyn wodny, kuźnie, zagrody, czy wnętrza wiejskich chałup z dawnymi przedmiotami codziennego użytku. Przejazd do centrum Opola. Na początek zwiedzania legendarny opolski Amfiteatr Tysiąclecia, w którym od 1963 roku odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – jeden z najstarszych europejskich festiwali i najsłynniejsza w Polsce impreza muzyki rozrywkowej. Przy amfiteatrze znajduje się Muzeum Polskiej Piosenki, którego ekspozycja przedstawia w zarysie historię polskiej piosenki od lat 20 ubiegłego wieku do czasów współczesnych. Wejście do środka. Dzięki dwóm muzycznym ścianom i umieszczonym w nich soczewkach jak przez dziurkę od klucza – zwiedzający może podglądać tło historyczne danego okresu i interesujące go zagadnienia. Niezwykła atrakcją są także budki do nagrywania piosenek, w których każdy zwiedzający może zarejestrować swój ulubiony utwór i wysłać go mailem na pamiątkę. Po przerwie spacer podczas, którego zobaczymy Opolską Katedrę, oraz Wieżę Piastowską będącą historycznym symbolem miasta i jednym z najstarszych zabytków architektury obronnej w Polsce. Na koniec dnia zaduma przy Opolskiej Wenecji rozciągającej się Nad Kanałem Młynówka, gdzie obserwować można wspaniały widok tworzony przez szereg kamieniczek, odbijających się w wodach Młynówki. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:

Śniadanie. Przejazd do Parku Krajobrazowego i najwyższego wzniesienia Wyżyny Śląskiej. Góra Świętej Anny jest dawnym miejscem kultu słowiańskiego plemienia Opolan, a obecnie jednym z najważniejszych sanktuariów w Polsce i miejscem o dużym znaczeniu patriotycznym. Podczas naszej trasy poznamy liczne legendy i mistyczny klimat miejsca. Ujrzymy tu między innymi Grotę Lurdzką, pomnik Czynu Powstańców, stacje Kalwarii, jedną z najstarszych rzeźb na Śląsku przedstawiających Annę Samotrzecią, czy Kamieniołom Nefelinitów. Po rekreacyjnym i edukacyjnym spacerze przejazd do Mosznej. Przyjrzymy się tutaj pałacowi, który jest jednym z najbardziej znanych obiektów zabytkowych na ziemi opolskiej i jednym z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Posiada on 99 wież oraz 365 komnat, w których niegdyś rezydował sam Cesarz Wilhelm II. Przejazd do Opola. Wieczorny rejs po Odrze z możliwością zakupu zimnych napojów, w tym również alkoholowych. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie. Przejazd do miasta Nysa, będącym w średniowieczu po Krakowie i Wrocławiu najważniejszym polskim miastem. Zobaczymy tu m in. Bazylikę św. Jakuba i św. Agnieszki, razem ze skarbcem św. Jakuba, czy jeden z najlepiej zachowanych w Polsce systemów fortyfikacyjnych. Ponadto na trasie zwiedzania ratusz, zespół kamieniczek mieszczańskich, fontanna Trytona, najpiękniejsza studnia w Polsce, bastion św. Jadwigi, Brama Ziębicka i Wrocławska. Dla chętnych w czasie wolnym możliwość wjazdu na wieżę Ratuszową, z której rozpościera się interesujący widok na miasto. Przejazd do Otmuchowa, będącego jednym z najstarszych grodów kasztelańskich na Śląsku. Położony pomiędzy dwoma jeziorami Otmuchów słynie z produkcji ptasiego mleczka, śliwek w czekoladzie, żelków i innych słodyczy. Jest również kojarzony jako miasto kwiatów. W tym urokliwym miasteczku odwiedzić będziemy mogli Zamek Biskupi, w którym zobaczymy punkt widokowy, cele głodową, usłyszymy o tajnych przejściach, a może i spotkamy ducha Emmy, szlochającej po swym ukochanym. W krótkim czasie wolnym spróbujemy tu lokalnych specjałów. Przejazd w kierunku Szczecina. Po drodze zatrzymamy się w pobliżu Parku Krajobrazowego Chełmy, gdzie będziemy mieli unikalną szansę polecieć w przestworza balonem metodą na uwięzi. Lot gigantycznym balonem w grupach 6-7 os. na wysokość do 50 m, to niezapomniane przeżycie podczas, którego będziemy mogli podziwiać okolicę z dotąd nieznanej Nam perspektywy. Powrót zgodnie z rozkładem zbiórek.

Opinie

Podana wycieczka nie posiada jeszcze opini.

Napisz własną opinię

Brałeś udział w tej wycieczce i chcesz podzielić się swoją opinią z innymi osobami?
Wypełnij poniższy formularz, aby dodać opinię.

459 zł

3 dni

Brak opini

Follow me! Reise Poprzez pola do Opola