4 maja 2021

Chorwacja

Informacje
Plan wycieczki
Zdjęcia
Opinie
2199 zł

10 dni

Brak opini

Zapraszamy na wycieczkę organizowaną przez naszego Partnera, szczecińskie Biuro Podróży Wondertours.

Wycieczka do Chorwacji w klasie lux! Pokażemy Wam klasyczne punkty na Istrii, ale zabierzemy  Was  również w miejsca o których dużo się nie mówi.  Miejsca te swoją magią i urokiem często przyćmiewają najpopularniejsze punkty turystyczne. Doskonałe połączenie błogiego relaksu z aktywnym programem krajoznawczym.

Przygotowaliśmy noclegi w komfortowym resorcie, który oferuje pyszne bufetowe wyżywienie z napojami i alkoholem w cenie. Na terenie obiektu możecie korzystać z basenu, a sam hotel położony, jest w uroczym miejscu. Podczas całej wycieczki zakwaterowanie jest w jednym hotelu, ze względu na brak zmian noclegów, wycieczki nie są obowiązkowe.

Dokładne informacje odnośnie plany wycieczki znajdziesz w zakładce „Plan wycieczki” lub na stronie Wondertours.

 

Cena wszystkich opcji dodatkowych wymienionych poniżej – 50 euro/os.

Szczegóły wyjazdu:

Szczecin: Wyjazd 16:00 (Trasa Zamkowa, zatoczka autokarowa) | Powrót ok. 05:00

——————————–
Szczegółowy plan wyjazdu oraz bilety dostępne są na stronie: https://www.wondertours.pl/chorwacjadeluxe/
Możesz również skorzystać z formularza rezerwacyjnego dostępnego na tej stronie.
O Waszą komfortową i bezpieczną podróż zadba Follow me! 

W cenie
  • Transport autokarem klasy LUX Follow me!
  • 7 noclegów w resorcie 3*
  • 7 bufetowych śniadań i obiadokolacji
  • opieka pilota/przewodnika
  • ubezpieczenie
Opcjonalnie
  • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
  • lokalnych przewodników
  • parkingów
  • zestaw tourguide
Dzień 1:

Wyjazd zgodnie z rozkładem zbiórek w dole oferty.

Dzień 2:

Przyjazd nad zatokę Kvarnerską do miejscowości Crikvenica. Zakwaterowanie. Czas wolny dla uczestników. Obiadokolacja.

Dzień 3:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, korzystanie z basenu lub innych lokalnych atrakcji. Obiadokolacja.

Dzień 4:

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Rijeka będącej Europejską Stolicą Kultury 2020. Miasto to jest największym chorwackim portem, w którym spotykają się dwa światy- przemysłowy i turystyczny. Zobaczymy tu najważniejsze atrakcje miasta, do których zaliczyć można m in. wzgórze Trsat, z okazałym zamkiem i XIII w. kościołem. Dla naszego papieża Jana Pawła II świątynia ta była miejscem modlitwy podczas każdej jego wizyty w Chorwacji. W tutejszym muzeum poznamy ponadto historię pierwszej torpedy wykonanej w Rijece, oraz przyjrzymy się licznym eksponatom związanym z tym zagadnieniem. Czas wolny i przejazd do Opatiji. Miasto to nazywane jest drugim Monte Carlo. To właśnie w tym miejscu narodziła się chorwacka turystyka. Niegdyś ten luksusowy kurort odwiedzali cesarz austriacki, król węgierski, słynny geniusz Albert Einstein, oraz wybitni Polacy tj. Józef Piłsudski, czy Henryk Sienkiewicz. Miasto urzeka bogactwem secesyjnej architektury, a ponadto zadbanymi parkami pełnymi kwiatów i zieleni. Uważa się również, że tutejszy klimat świetnie wpływa na drogi oddechowe. W Opatiji zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta, a także przespacerujemy się amerykańskimi ogrodami. Czas wolny. Powrót na obiadokolacje. Nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie. Wycieczka podczas, której poznamy najważniejsze atrakcje półwyspu Istria. Podczas zwiedzania Puli zobaczymy między innymi imponujący amfiteatr z czasów rzymskich, który jest jedną z najlepiej zachowanych tego typu budowli na świecie, antyczny Łuk Triumfalny Sergiusza, świątynię Augusta, Bramę Herkulesa oraz Forum z budynkiem ratusza miejskiego z XIII wieku. Przejazd do malowniczego Rovinja, nazywanego lokalnym Saint Tropez, Jest on inspiracją dla licznych artystów przybywających tu pracować, lub wypocząć. Po czasie wolnym przejazd nad Kanał Limski, nieco przypominający norweskie fiordy. Długa wrzynająca się w ląd zatoka jest fenomenem geomorfologicznym, a ponadto hodowlą ostryg i małż. Degustacja likierów i lokalnych specjałów. Na koniec wizyta w Poreću, będącym kolebką chorwackiego chrześcijaństwa. Poza klasycznymi punktami zwiedzania zobaczymy tu największą atrakcje miasta, jaką jest Bazylika Eufrazjana. W czasie wolnym chętni uczestnicy będą mogli nawiedzić bazylikę wewnątrz (koszt. ok. 7 euro). Powrót na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie. Wycieczka podczas, której poznamy najważniejsze atrakcje drugiej pod względem wielkości wyspy Chorwacji. Zwiedzanie rozpoczniemy tego dnia od wizyty w miejscowości KRK. Przyglądając się architekturze weneckiej, czy zamkowi Frankopanów dowiemy się m in. tego gdzie można zjeść jedyny w swoim rodzaju „tort księżniczki”. Dowiemy się ponadto ciekawostek związanych z iliryjskimi grobowcami, oraz co w nich robił polski bursztyn. Przejazd do miejscowości Punat. Rejs statkiem na wyspę Kosljun. Plażowanie i odpoczynek, a następnie degustacja win w miejscowosć Vrbnik gdzie skosztujemy najlepszych kvarnerskich specjałów tj. Prošek, białe wino wytrawne Žlahtina oraz czerwone wino wytrawne Teran. Na koniec atrakcji dla chętnych przygotowane mamy błotne kąpiele w naturalnym SPA, które wpływają na bóle kości i reumatyzm, oraz pomagają przy starych kontuzjach. Po kąpieli w błocie można zanurzyć się w ciepłym morzu, lub wziąć prysznic. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do PN Jezior Plitvickich połączonej z lokalnymi degustacjami po drodze (koszt. 50 euro/os z biletem wstępu). Obiadokolacja.

Dzień 8:

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie, lub możliwość skorzystania fakultatywnie z rejsu podczas, którego czeka nas przyjemny relaks na statku, oraz czas wolny w miejscowości Baśka, która może pochwalić się największą i najpiękniejszą plażą na wyspie KRK. Obiad i aperitif wliczony w cenę fakultetu. Po przerwie rejs na wyspę Rab, do miejscowości Lopar, która słynie z licznych piaszczystych plaż i bywa nazywana adriatycką oazą. Powrót w godzinach wieczornych na obiadokolację. (koszt całodniowego rejsu dla chętnych 40 euro/os.)

Dzień 9:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 10:

Przyjazd zgodnie z rozkładem

Opinie

Podana wycieczka nie posiada jeszcze opini.

Napisz własną opinię

Brałeś udział w tej wycieczce i chcesz podzielić się swoją opinią z innymi osobami?
Wypełnij poniższy formularz, aby dodać opinię.

2199 zł

10 dni

Brak opini

Follow me! Reise Chorwacja